U Kulturnom centru ‘Vlada Divljan’ održan je završni koncert projekta ‘KOLOva dečija KOLOnija’, uz učešće učenika viših razreda osnovnih škola iz Srbije i regiona.
U Kulturnom centru ‘Vlada Divljan’ u Beogradu danas je održan završni koncert ovogodišnje ‘KOLOve dečije KOLOnije’, na kojem je učestvovalo više od 400 učenika viših razreda osnovnih škola iz Srbije i zemalja regiona. Ovim nastupom, projekat koji traje već tri godine priveden je kraju. Rukovodilac projekta i zamenik direktora ansambla KOLO, Vladan Životić, istakao je da je inicijativa bila izuzetno podsticajna za decu. Projekat je realizovan uz podršku Ministarstva kulture, a osmišljen je sa ciljem da edukuje i motiviše osnovce da se upoznaju sa tradicionalnom muzikom i igrom. Prema rečima organizatora, broj učesnika i entuzijazam dece pokazali su koliko je ovakva manifestacija značajna za očuvanje kulturne baštine i podsticanje mladih na umetničko stvaralaštvo.






























