Ministarstvo kulture Srbije ove godine investira značajna sredstva u obnovu dvorca u Vlajkovcu i podršku Gradskom muzeju u Vršcu
Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je u Vršcu sedam ugovora kojima će Ministarstvo kulture uložiti ukupno 20,5 miliona dinara za unapređenje kulturnih sadržaja na teritoriji ovog grada. Prema saopštenju Ministarstva, najveći deo sredstava, odnosno 16,1 milion dinara, biće namenjen nastavku obnovnih radova na dvorcu u Vlajkovcu. Osim toga, 4,4 miliona dinara izdvojeno je za potrebe vršačkog Gradskog muzeja. Selaković je naglasio da Vršac i Ministarstvo kulture već godinama uspešno sarađuju na očuvanju kulturnog nasleđa i razvoju savremenog stvaralaštva. “Vršac i Ministarstvo su revnosni, lojalni i posvećeni partneri kako na planu očuvanja kulturnog nasleđa, tako i promocije savremenog stvaralaštva”, istakao je ministar. Od 2024. godine do sada, Ministarstvo je uložilo više od 83,8 miliona dinara u razvoj kulture u ovom gradu.