Tokom vikenda, muzej afričke umetnosti u Beogradu organizovao je Afro festival koji je okupio posetioce različitih profila, uključujući turiste, diplomate i umetnike.
U Beogradu je proteklog vikenda u muzeju afričke umetnosti održan Afro festival, jedan od najprepoznatljivijih letnjih događaja u gradu, saopštila je ova institucija. Festival je privukao raznovrsnu publiku, među kojima su bili kako redovni posetioci muzeja i turisti, tako i članovi diplomatske i umetničke zajednice. Prvog dana manifestacije, u subotu, gosti su mogli da učestvuju na brojnim radionicama, prisustvuju predavanjima i obilascima izložbi, a poseban akcenat bio je na Afričkom bazaru i izložbi pod nazivom ‘Impresije o Africi’. Programi koji su izazvali najveće interesovanje obuhvatali su muzičke nastupe, radionicu arapske kaligrafije, afrički ples i prikaz tradicionalnih tekstilnih tehnika, kao i zajedničko oslikavanje murala inspirisanog tanzanijskim slikarstvom.





























